Farbenie a pokyny pre starostlivosť

Hliník má ako materiál pre brány a ploty má mnoho výhod oproti iným kovom. Toto začína váhou. Hliník váži iba 2,7 gramu na centimeter kubický, takže zaťaženie valčekov vodiacich kladiek je nízke. Materiál hliník sa nerozkladá vplyvom prostredia ani poveternostnými vplyvmi. V dôsledku výraznej vlastnosti hliníka, ktorá sa spája alebo oxiduje s kyslíkom, holé povrchy hliníka a jeho zliatin spontánne povliekajú na vzduchu a vo vode hustou vrstvou oxidov hliníka. Na rozdiel od iných oxidov kovov, napríklad hrdze alebo oxidu železa na železe, táto vrstva prírodného oxidu prilieha veľmi pevne. Chráni spodnú časť hliníka pred ďalšou oxidáciou a vďaka svojej odolnosti voči poveternostným vplyvom je do značnej miery odolný proti korózii.

Práškové lakovanie je v súčasnosti najkvalitnejším procesom nanášania povlakov na trhu, ktorý podľa priania zákazníkov trvalo dodáva hliníkovým komponentom farebný odtien a povrch odolný voči poveternostným vplyvom a ľahko sa udržiavajú. Farby stupeň lesku alebo štruktúru povrchu je možné ľubovoľne zvoliť. Práškové lakovanie je proces pri ktorom sa farba sa nanáša v podobe práškového prachu. Predbežné spracovanie pozostáva z niekoľkých krokov, ktoré sa uskutočňujú pred samotným práškovým procesom. Optimálne predbežné ošetrenie je veľmi dôležité, aby sa zaručila adhézia/dobré prilepenie/ medzi práškovým povlakom a povrchom a súvisiaca ochrana proti korózii. Okrem toho sa na optimalizáciu výsledku používajú vysoko účinné odmasťovacie prostriedky. Všetky zvyšky čistiaceho prostriedku sa potom odstránia opláchnutím čerstvou vodou. Pri nanášaní prášku sa použije elektrostatický náboj častíc. Potom sa prášok pečie v peci pri teplote približne 180 - 200 stupňov.

Hliníkové ploty sa v porovnaní s inými materiálmi ľahko udržiavajú a sú trvanlivé. Súčasťou toho je aj malá starostlivosť, aby to tak zostalo aj v nasledujúcich rokoch. Aby radosť Vášho hliníkového plotu čo najdlhšia, prečítajte si nasledujúce tipy na starostlivosťPráškové lakovanie vylepšuje a chráni povrchy hliníkových profilov. Táto ochrana sa môže posilniť konzerváciou a čistením a môže sa dlhodobo udržiavať. Tu nájdete, ako sa starať o svoj hliníkový plot čo najdlhšie.Ak existuje mierna kontaminácia (pouličné nečistoty, peľ atď.), Používajte iba čistú vodu s jemnými, neutrálnymi čistiacimi prostriedkami. Mali by sa používať neutrálne čistiace prostriedky s pH medzi 5 a 8. To tiež odstraňuje nečistoty z oleja a mastnoty, ako aj ľahké usadeniny pigmentových nečistôt. Teplota povrchu by mala byť max. 25 ° C Pozor: Nikdy na priamom slnku. Ihneď po každom čistení opláchnite čistou studenou vodou.

Odporúča vykonávať základné čistenie dvakrát ročne s pridaním neutrálneho čistiaceho prostriedku. Nikdy nepoužívajte drsné alebo hrubé špongie alebo čistiace prostriedky na báze rozpúšťadla.

© 2022 AMP plast Zoltán Schwarz 
Jazyky